banner
|
start
stop

h1

Elton Barker na fotografii z předválečného období.

2/Lt. ELTON BARKER


1st Infantry Division, 16th Infantry Regiment
1st Battalion, Company B


KILLED IN ACTION - ZABIT V BOJI


6. květen 1945
Horka, Československo


Narozen: 17. září 1911
Shasta County, California - USA


Hřbitov: sekce A, řada 27, hrob 6
Lorraine American Cemetery - Saint-Avold, Francie


ASN: O-1330895
2/Lt. Elton Barker byl vojákem v 1st Infantry Division, 16th Infantry Regiment, 1st Battalion - Company B. Dne 6. května 1945, když postupovala 1st Infantry Divison do oblasti Sokolova, narazil 2/Lt. Elton Barker se svými muži na obranné postavení poblíž obce Horka, na hustě zalesněném kopci. Nepřítele i přes silný odpor z tohoto opěrného bodu vyhnali a obsadili jej. Pro nepřítele se jednalo o významnou ztrátu, jelikož se jednalo o důležitý bod v jeho obranné linii. Nepřítel ve snaze získat obrannou pozici zpátky, zaútočil na vyvýšený bod ve velké síle, ale nebyl ho schopen vybojovat nazpět a byl nucen se stáhnout. Během tohoto útoku, když rota 2/Lt. Eltona Barkera zatlačovala nepřítele zpátky, byl 2/Lt. Elton Barker zabit intenzivní střelbou z pušky nepřítele z opěrného bodu. Během 6. května 1945 přišla Company B od 16th Infantry Regimentu o další tři muže.

Nepřátelské jednotky v oblasti kolem Horky se skládali z námořníků válečné lodi Admirál Scheer, která byla potopena v dubnu 1945 v přístavu Kiel. Z námořníků se stali pozemní jednotky, které svůj odpor udržovali až do posledního náboje.

Posmrtně bylo 2/Lt. Eltonu Barkerovi uděleno Purpurové srdce. Elton Barker byl pohřben na hřbitově 3rd Army v Norimberku v Německu, odkud byl po zrušení tohoto hřbitova přesunut do St. Avold ve Francii, kde leží dodnes.

Do armády vstoupil 21. srpna 1942.