banner
|
start
stop

h1

Pfc. Kenneth R. Hill na fotografii po vstupu do armády.

Pfc. KENNETH R. HILL


V Corps, 406th Field Artillery Group
955th Field Artillery Battalion, C Battery


KILLED IN ACTION - ZABIT V BOJI


12. květen 1945
Aš, Československo


Narozen: 14. březen 1910
Georgetown, Vermilion County, Illinois - USA


Hřbitov: sekce D, řada 13, hrob 24
Lorraine American Cemetery - Saint-Avold, Francie


ASN: 39612403
Hrob Kennetha R. Hilla na hřbitově v St. Avold ve Francii.

Kenneth Rayburn Hill se narodil ve státě Illinois, když mu bylo 16, přestěhovala se celá rodina do Billings v Montaně. V červnu 1930 se oženil s Virginii E. Honneywellovou. Nejdříve se jim narodila dcera Beverly June a následně syn Dick Richard. Manželství však skončilo rozvodem. Do armády byl odveden v září 1942 a o pár dní později se znovu oženil, tentokrát s Betty Eileen Rossovou. V té době už devět let pracoval v City Food Market.

Sloužil v dělostřelecké jednotce 955th Field Artillery Battalion. Připluli do Anglie v listopadu 1943 a na Omaha Beach v Normandii se vylodili 16.6.1944. V srpnu se pak podíleli na osvobození Paříže. Jednotka prošla celkem pět ze šesti válečných tažení (kampaní), které americké pozemní síly v západní Evropě absolvovaly.

V závěru dubna 1945 byli připojeni k 1st Infantry Division, aby posílili jejich 33rd Field Artillery Battalion. S nimi také v té době vstoupili na území Československa. Na začátku května se pohybovali v okolí Aše. Sedmého května pak byli přičleněni k 406th FA Group a jako úkol dostali hlídat česko bavorskou hranici asi v délce 25 km, která byla v zóně 1st ID. V té době byl na hranici značný pohyb lidí, jak německých vojáků či lidí utíkajících před Rudou armádou, tak bezprizorních osob vracejících se z koncentračních táborů či nucených prací.

Kenneth R.Hill zemřel několik dní po té, co válka v Evropě oficiálně skončila. V jednom z hlášení jeho jednotky můžeme číst, že 12.5.1945 před šestou hodinou večerní byli zabiti 1st Lt. James Midyett a jeho řidič Kenneth Hill. Smrt nastala okamžitě po té, co jejich jeep najel na miny v lese jižně od Aše.

Posmrtně tak obdržel vyznamenání Purpurové srdce. Kenneth Hill měl ještě tři mladší bratry, všichni během druhé světové války sloužili v americké armádě. Na rozdíl od něj se však mohli po válce vrátit domů.