banner
|
start
stop

h1

John Ubaldo Mascio na fotografii z mládí.

Pvt. JOHN U. MASCIO


Neznámá jednotka
Pravděpodobně 386th Infantry Regiment
97th Infantry Division


KILLED IN ACTION - ZABIT V BOJI


30. duben 1945
Československo


Narozen: 27. listopadu 1912
Itálie


Hřbitov: Mount Calvary Cemetery
Steubenville, Jefferson County, Ohio - USA


ASN: 35076120
Hrob Johna U. Mascia ve Steubenville v Ohiu.

Pvt. John Ubaldo Mascio padl 30. dubna 1945 na území Československa, když byl zasažen nepřítelem do krku. Bohužel v případě Johna Ubalda Mascia není zatím jisté, u které jednotky sloužil. Jeden z dobových novinových článků uvádí úmrtí Johna U. Mascia na území Československa, když sloužil s pěší jednotkou spadající pod 3rd Army. Do Evropy odplul v únoru 1945. Tato informace odpovídá době odchodu vojáků 97th Infantry Division ze Spojených států do Evropy. Dalším faktem, který potvrzuje možnou příslušnost k 97th Infantry Divison je, že 22. ledna 1945 sepsal svoji závěť v Camp Cook v Kalifornii. V této době byla v Camp Cook pouze 97th Infantry Division.

V současné době se snažíme dát dohromady celý příběh Johna U. Mascia ve spojení s jeho rodinou.

30. dubna 1945 byl při průzkumu poblíž zaniklé vesnice Bohuslav zabit 2/Lt. Donald J. Pound z 97th Infantry Division, 386th Infantry Regiment, Company E. Spolu s ním měli být zabiti další vojáci. Jedním z nich je Pfc. Vincent J. Brown. Jméno třetího vojáka zůstává stále neznámé, ale pravděpodobně může jít o Pvt. Johna U. Mascia.

Do vojenské služby vstoupil 25. března 1944 a svůj výcvik absolvoval v Camp Stewartu v Georgii, Camp Haan v Kalifornii, Camp Chaffey v Arizoně a v Camp Gruber v Oklahomě. John se narodil v Itálii a v roce 1919 připlul s jeho rodiči do New Yorku v USA. Rodina se usadila ve Steubenville, Ohio v USA. Než odešel do války, sloužil jako úředník u poštovního úřadu.